آموزش گذاشتن فایل برای فروش در فایلمس

 

هر کسی از ابتدای دوران تحصیلی تا به الان در گوشه کنار کامپیوتر خود فایل های با ارزشی دارد (از جمله: مجموعه تصاویر، کتابهای الکترونیکی، پروژه های دانشجویی و…)

با گذاشتن فایل برای فروش در فایلمس، هم از این طریق می توانید کسب درآمد کنید که نتیجه آن کمک به نشر علم، دانش و تجربیات ارزشمند شما است، و از طرفی کمک به رفع نیازهای هموطنان است چرا که مطمئناً فرد یا افراد دیگری هستند که به فایلهای شما نیاز دارند.

برای فروش فایلهایتان در سایت فایلمس، لطفا ابتدا فرم عضویت در سایت را پر کنید.


راهنمای عضویت در سایت

فرایند ثبت نام در سایت بسیار ساده و کوتاه می باشد. پس از کلیک بر روی عضویت یا با استفاده از دکمه ثبت نام در بالای سایت اطلاعات خواسته شده در فرم که به شرح زیر می باشد را به دقت پر کنید:

ورود و عضویت فایلمس ، سیستم بازاریابی و همکاری در فروش فایل

1. نام کاربری *

نام کاربری بعد از ثبت نام قابل تغییر نیست، درضمن نام کاربری همان آدرس فروشگاه شما خواهد بود پس دقت لازم را در انتخاب آن داشته باشید.

به عنوان مثال:
اگر نام کاربری filemas را انتخاب کنید، آدرس فروشگاه شما filemas.com/user/filemas خواهد شد.

در این روش با سئوی فایلمس فروشگاه شما هم سئو شده و این باعث بیشتر دیده شدن شما و درنتیجه افزایش فروش شما خواهد شد.

2. شماره موبایل *

در این فیلد شماره همراه خود را صحیح وارد کنید که برای اطلاع رسانی های آتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، حتی برای ورود و بازیابی رمز عبور نیز می توانید از شماره موبایل استفاده کنید.

3. ایمیل *

ایمیل خود را صحیح و بدون www وارد کنید (مثل: filemas.com@gmail.com) برای ارسال اطلاعات پنل کاربری شما، ورود به پنل و همچنین بازیابی رمز عبور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

4. کلمه عبور شما *

برای ورود به پنل خود یک کلمه عبور انتخاب کنید، رمز عبور انتخابی شما باید بیش از 7 کاراکتر باشد.

5. کد معرف

اگر کسی فایلمس را به شما معرفی کرده، کد مربوط به شخص را در این قسمت می توانید وارد کنید، در غیر اینصورت می توانید خالی بگذارید.

پس از ثبت نام کنترل پنل کاربری شما بلافاصله ایجاد خواهد شد، و با استفاده از اطلاعات مربوطه می توانید وارد پنل کاربری خود شوید.


راهنمای فروشنده شدن در سایت

1. پس از ورود به پنل کاربری خود در سمت راست پنل روی دکمه “ارتقا به سطح فروشنده” کلیک کنید و موارد خواسته شده را پر کرده و وارد مرحله بعد شوید

( به جای تلفن ثابت از شماره همراه هم میتوانید استفاده کنید، همچنین اگر کد پستی خود را نمیدانید میتوانید به جای آن دوتا صفر {00} وارد کنید)

2. در این مرحله تصویر کارت ملی و شناسنامه خود را گرفته و برای ما ارسال کنید. درصورت دردسترس نبودن شناسنامه از تصویر کارت ملی نیز میتوانید استفاده کنید.

3. در آخر اطلاعات را ارسال کنید تا پس از بررسی، حساب فروشندگی شما فعال گردد.

با ارتقا حساب خود به فروشنده پنل شما حرفه ای تر شده و امکانات بیشتری در اختیار شما قرار داده می شود
که هم میتوانید به راحتی بفروشید و هم میتوانید بازاریابی کنید.

چرا این اطلاعات خواسته می شود؟

الف) برای برداشت درآمد خود از فایلمس (برداشت ها به حساب بانکی شخصی انتقال داده میشه که به اسم آن پروفایل کاربری تکمیل شده باشد) در اینصورت غیر از شما کسی نمیتواند درآمد شما را برداشت نماید حتی اگر به پنل شما هم دسترسی داشته باشد.

ب) برای تکمیل پروفایل و گرفتن مدال و تیک آبی (بعد از گرفتن تیک آبی تبلیغات محصولات شما در صفحه اصلی قرار داده میشود و از شما به عنوان فروشنده برتر نام برده میشود)

ج) برای اعتماد سازی بیشتر بین مشتری و فروشنده (که باعث فروش بیشتر فروشنده میشود)

د) برای جلوگیری از سوئ استفاده های برخی از افراد

شروع کسب درآمد از طریق گذاشتن فایل برای فروش
کسب درآمد از طریق گذاشتن فایل برای فروش

 

راهنمای آپلود و فروش فایل

1. وارد پنل کاربری خود شده و از طریق منوی محصولات در سمت راست افزودن فایل جدید را انتخاب و به صفحه مربوطه وارد شوید.

2. در این قسمت تصویر مربوط به فایل را انتخاب یا آپلود کنید، تصاویر را در ابعاد 500×800 پیکسل تنظیم کرده و بعد آپلود نمایید (800 طول و 500 ارتفاع)

3. پایین تصویر محصول فایل مورد نظر را به صورت Zip شده آپلود کنید

4. بعد اطلاعات خواسته شده برای فایل (مثل: عنوان محصول، پورسانت بازاریاب، قیمت محصول، حجم، تعداد صفحات و …) را در فیلد مخصوص خود وارد کنید

5. سپس توضیحات کافی در مورد فایل را اضافه کنید (توجه داشته باشید که هرچقدر اطلاعات مربوط فایل در این بخش را با دقت بیشتری تکمیل نمایید، امکان فروش آن فایل افزایش می یابد)

6. در مرحله بعد نوع دسته بندی و برچسب ها را نیز انتخاب کرده و درنهایت روی دکمه ارسال کلیک کنید.

برای راهنمایی بیشتر میتوانید از یکی از محصولات ثبت شده در فایلمس الهام گرفته و فایل خود را ثبت کنید

لینک نمونه محصول

تصویر جزئیات محصول

در این حالت فایل شما پس از  بررسی و تایید تیم فنی، جهت فروش در سایت قرار می گیرد (نتیجه بررسی در قسمت همه محصولات در پنل کاربری قابل پیگیری و مشاهده می باشد)


فرمول محاسبه درآمد حاصل از فروش فایل:

به عنوان مثال:

قیمت فایل:                    10.000 تومان      

سهم شما 70 درصد:     7000 تومان

سهم بازاریاب 20 درصد:    2000  تومان

سهم معرف 10 درصد:      1000  تومان

سهم سایت 0 درصد:        0  تومان

البته این حداقلین مقداری است که به شما تعلق خواهد گرفت، چنانچه خودتان فایلتان را بفروش برسانید 90 درصد یعنی 9000 تومان به حساب شما واریز خواهد شد. این را هم در نظر بگیرید که فایل های با ارزش تر از 10.000 تومان هم وجود دارد.

یک مثال: اگر شما 1000 فایل تایید شده با قیمت مثلا 8000 تومان (سهم شما 5000 تومان) در سایت داشته باشید و این فایل ها در سال 10 بار به فروش برسد (فایل هایی هم است که در سال بیشتر از صد بار به فروش میرسند) در آمد شما در سال معادل: 50 میلیون تومان خواهد شد.

50.000.000 =10×5000×1000

مثال دیگر: تقریبا نصف مثال قبل را در نظر بگیرید، 500 فایل ، سهم شما همان 5000 تومان ، در سال 5 بار به فروش برسد، درآمد شما درسال:

12.500.000 =5×5000×500


با ثبت فایل های خود در فروشگاه ساز فایل و محصولات دانلودی فایلمَس صدها بازاریاب برای فروش فایل های شما بازاریابی خواهند کرد که در مدت کوتاهی به درآمد سرشاری دست خواهید یافت.

نکته: برای اینکه فایل شما توسط بازاریابان بیشتری تبلیغ شود و در نتیجه فروش فایل شما افزایش یابد، می توانید درصد پورسانت بیشتری انتخاب نمایید، حداقل پورسانت فایلها، 20 درصد می باشد.

انواع فایل هایی که می توانید با فروش آن ها کسب درآمد کنید به شرح زیر می باشد:

فایل های دانشگاهی، پروژه، پایان نامه، گزارش کارآموزی، طرح کارآفرینی، طرح توجیهی، مقالات ترجمه شده، تحقیق، سوالات استخدامی، نمونه سوالات درسی و غیر درسی، کتب و جزوات، مقالات علمی و آموزشی، طرح های گرافیکی، قالب یا تم سایت و بلاگ، نرم افزار، بازی و بطور کلی هر فایلی که قابل دانلود باشد.

توجه داشته باشید که برخی فایل ها لازم است که توسط خریدار قابل ویرایش باشد، نظیر پروژه، مقاله ، گزارش کار و… در غیر این صورت تایید نخواهد شد.

البته فایل هایی مانند نمونه سوالات ، کتاب ها و … که نیاز به ویرایش ندارند را می توانید با فرمت های غیر قابل ویرایش هم ثبت کنید.

قوانین گذاشتن فایل برای فروش:

مسئولیت انتشار کلیه فایل های قرار گرفته در سایت به عهده ارسال کننده فایل می باشد، لطفا قبل از ارسال فایل قوانین مربوط به فروش فایل را مطالعه نمایید.

قوانین فروش فایل


لازمه شروع هر کاری برداشتن قدم اول است، برای برداشتن قدم اول کافیست در سایت ثبت نام کنید.